X
تبلیغات
رایتل
جشن کتاب....هزار و یک شعر  چاپ
تاریخ : پنج‌شنبه 28 مهر 1384

جدیدا نه وقت آپدیت کردن دارم نه حوصله اش رو! و خنده دار اینه که حالا که وقت ندارم کلی مطلب به ذهنم میرسه برای نوشتن!

ماهنامه جشن کتاب بالاخره بعد از چندین ماه دوباره چاپ شد و به دستم رسید اگر از دوستان قدیمی باشید و وبلاگ قبلی من رو هم خوانده باشید شاید یادتون باشه که از این ماهنامه قبلا هم صحبت کردم.این ماهنامه مربوط به انتشارات کاروان هست . مدیر مسوول ، صاحب امتیاز و سردبیرش آقای آرش حجازی ، مترجم کتابهای پائولو کوئلیو و نویسنده کتاب شاهدخت سرزمین ابدیت هستند.این ماهنامه تا به حال رایگان بوده و قراره تا پایان سال هم رایگان به دست اعضا قبلی برسه . همراه با ماهنامه همیشه فهرست کتابهای انتشارات با تمام مشخصات ارسال میشه که میتونید از طریق پستی کتابهای دلخواه رو سفارش بدهید.

آقای حجازی مطلبی رو درابتدای این ماهنامه نوشتند که خواندنش خالی از لطف نیست

" چهار نفر بودند. همه کس،یک کسی، هرکسی،هیچ کس.کار مهمی در پیش داشتند و همه کس مطمئن بود که یک کسی این کار را به انجام می رساند.هرکسی می توانست این کار را بکند،اما هیچ کس این کار را نکرد.یک کسی عصبانی شد،چرا که اینکار،کار همه کس بود،اما هیچ کس متوجه نبود که همه کس این کار را نمیکند.سرانجام این داستان اینطوری تمام شد که هرکسی یک کسی را سرزنش کردکه چرا هیچ کس کاری را نکرد که همه کس میتوانست انجام بدهد."

از نشر تازه انتشارت میشه به کتاب " هزار و یک شعر" سفینه شعر نو قرن بیستم ایران که گرداورنده آن آقای محمد علی سپانلو هستند اشاره کرد.این کتاب 1584 صفحه و 19500 تومان قیمت دارد.

در ماهنامه جشن کتاب درباره این مجموعه چنین نوشته:

هزارو یک شعر آنتولوژی و مجموعه ای کاملا بی سابقه از شعر نو ایران در قرن بیستم است.محمد علی سپانلو ، شاعر و منتقد، با نگاهی ویژه این مجموعه را تدوین کرده است و تلاش او بر این بوده تا با بیشترین اطلاع رسانی و کمترین حجم ممکن،خطوط اصلی شعر نو فارسی، یعنی شعری را که در قرن بیستم در پرتو تجدد سیاسی و اجتماعی انقلاب مشروطه شکل گرفت، ترسیم کند.هزار و یک شعر با اشعار 312 شاعر ایرانی، مجموعه نسبتا کاملی از شعر نو ایران است که میتواند مورد پسند هر علاقه مند به شعر امروز ایران باشد.

امسال همه چی در دانشگاه ما به هم ریخته یعنی به جای 150 هزار نفر ،250 هزار نفر ورودی جدید داشتیم که باعث شده برنامه ریزی ها و کلاس ها به هم بریزه.کلاسهای ورودی جدید ها خیلی خیلی شلوغه.نمیدونم سازمان سنجش چرا یکدفعه تعداد پذیرش را اینهمه بالا برده.فکر میکنم در خیلی از دانشگاه های دیگر هم این موضوع باشه.کسی خبری در این زمینه داره؟

الان خیلی از سایت های خبری فیلتر شدند و به آسانی قابل دسترس نیستند . سایت خبری " بلاگ نیوز" یه چند ماهی هست که شروع به کار کرده و به زبان های مختلف هم هست. فکر میکنم هرنوع سلیقه ای که داشته باشید از این سایت خوشتون بیاد.

یه دوست و همکلاسی ما داریم که انگار به تازگی به مردم آزار تغییر نام داده! البته این اسم بیشتر از اسم قبلیش بهش میاد!بعد هم فکر میکنه من نشناختمش!(حیف که وبلاگم خراب میشه وگرنه عکست رو اینجا میگذاشتم که مطمئن بشی میشناسمت) جناب مردم آزار ، لازم نیست شماره دانشجویی من رو بنویسی که دیگران هم بفهمند چقدر بیکاری که شماره دانشجویی دیگران رو حفظ میکنی!(خدایی من از همون سال اول برام معما بود که شماره دانشجویی ما به چه درد بقیه میخوره که از خود ما زودتر حفظ میکنند.) در ضمن انگار به غیر از مردم آزار ، بی انصاف هم شدی! تو که ادعا میکنی من رو میشناسی که دیگه بهتر میدونی من کسی رو سر کار نگذاشتم. تازه من که اسم خودمو نوشتم اگه شجاعت داری اسم خودتو بنویس!

خدایی پست این دفعه شبیه پیام بازرگانی شد! تبلیغات خوب و مجانی در وبلاگ خاطره!!!!!