X
تبلیغات
رایتل
فیلم و عکس و خاطرات  چاپ
تاریخ : یکشنبه 13 شهریور 1384


فیلم و عکس از جمله چیزهایی هستند که خاطرات رو زنده نگه می دارند. با سر زدن به آلبوم و دیدن عکس های قدیم چیزهای بیشتری به غیر از عکس های قدیمی میبینیم...تغییر قیافه ها، بزرگ شدن بچه ها
، پیر شدن بزرگ ترها، دیدن عزیزانی که موقعی که عکس گرفته میشده شاد و سلامت و زنده بودند ولی حالا نیستند و ... شاید همین ها باعث شده اینقدر به گرفتن عکس علاقه مند باشم دوربین من کمتر زمانی بدون فیلم میمونه و خیلی کم پیش میاد در مسافرت ها اردو ها و مهمونی هایی که همه هستند دوربینم همرام نباشه . مخصوصا گرفتن عکس از بچه ها رو خیلی دوست دارم.

فیلم هم همین طوره البته واقعی تر و زنده تر اما در واقع سر زندن به البوم خیلی سریع تر و در دسترس تره تا نگاه کردن فیلم. این چند روز وقتم رو صرف ضبط کردن فیلم های دوره دانشجویی می کردم یعنی فیلم هایی که بچه ها گرفته بودند رو برای خودم ضبط میکردم... از اولین جشن دانشکده که رفتیم تا رستوران سنتی و کنار آبشار و اردویی که با استاد ها رفتیم و... در آخرش باغ دوستم. خاطرات خوشی برام زنده شد انگار همین دیروز اتفاق افتاده. توی فیلم هم تغییر قیافه ها خیلی خوب مشخص میشه و گاهی تا اندازه ای خنده دار هم هست.

میشه مطمئن بود که امسال هم کم و بیش بچه ها رو میبینم ولی آینده هیچی معلوم نیست. یکی از حسن های اینترنت اینه که بیخبر از هم نمی مونیم.

این روزها کتاب " هویت ایرانی و زبان فارسی" اثر " شاهرخ مسکوب" رو میخوانم البته بلند خواندن کتاب انهم کتابهایی از این نوع حداقل برای من خیلی مشکله. کتاب خیلی جالبیه فقط متنی که در پشت کتاب نوشته رو مینویسم :

 

" زبان فارسی، که از ستون های اصلی ملیت ایرانی است، از آغاز دوران اسلامی تا عصر مشروطیت تحولاتی عمده داشته است که زمینه ساز زبان فارسی تکامل یافته امروزی است. در این تحول ، بخصوص سه گروه _ اهل دیوان، روحانیت و عرفا_ نقش عمده بازی کردن.

در این کتاب، نقش سه گروه یاد شده از زاویه ای اجتماعی و در ارتباط با کارکرد ملی و فرهنگی زبان فارسی برسی و روشن می شود که با فارسی نوشتن چه رابطه ای داشته اند و چه نقشی، مثبت یا منفی، در قبال آن بازی کردند."

و در پایان : سحر جونم! خیلی خیلی مهربونی .خیلی خیلی بامعرفتی و من خیلی خیلی دوستت دارم


یه موضوع دیگه...اگر احتملا لینکتون از کنار صفحه پاک شده خبرم کنید...دیگه از دست این blogrolling   دارم کلافه میشم!!